2017 Bahar Sokak Modası

İlkbahar mevsiminin başladığı şu günlerde ve hava sıcaklıklarının ani değişimlerine ayak uydurmakta bir hayli zorlanıyoruz hepimiz. Mevsim şartlarının sürekli sıcaklık değişimlerini bize sunması sonucu buna uygun kıyafetler seçmekte bizi düşündüren bir hal almıştır. Peki, bu şartlarda neler giyeceğimize karar verdik mi acaba? Özellikle sokak modasını takip edenler neler giymeli? İşte bu yazımız da bu sorulara cevaplar arayacağız.

1-Pastel Renk Seçimi

pastel renk giyim modasi

Çok acık ve uçuk pembe ve mavinin en koyusu, en açık yeşil renkli kıyafetlerin giyilmesi modaya ve mevsim şartlarına uygun renklerin buluşması denilebilir. Bu tarz hafif renkleri pek çok kişinin üzerinde göreceğiniz günler gelecektir. Bu renklerin seçiminin etkisi bahara ve yaz aylarında devam edecektir. Yumuşak renkli kombinler sokak modasının enlerinde üst sıraya yerleşecektir.

2-Uzun ceket ve Yarım Pardesü

uzun ceket

Bahar Kıyafetleri Fazla kalın olmayan, hafif ve rahat ama esintili havalarda giyilebilecek ilkbaharın serin rüzgârından koruyacak uzun ceket modelleri bu senenin favori ediğimiz kıyafetleri arasında vitrinleri süslemeye hazırlanıyor. Hem şık hem rahat bu yarım pardösü benzeri kıyafetlere trençkotlar deniliyor.

3-Kemerlerin Yaz Modasında Yeri

bayan kemer modelleri

Korse diye bildiğimiz sıkan çamaşırın yerini artık takacağınız kemerlere bırakabilirsiniz. Beli daha ince gibi göstermeye yarayan takılar diye kullanmayanımız çoktur. Çoğu vakit kemerler bir kenara kaldırılarak kullanılmayabiliyor. Sokağa daha kolay uyum sağlamamız konusunda, günlük giyim kuşamı hoş ve gösterişli yapma işini kemerler görebilirler. Âmâ yine de kemer kullanıp kullanmamak size kalıyor.

4-İçi Dışın Beraber Kullanıldığı Kıyafet Modası

İç çamaşırının bir parçası gibi üst kıyafetler sokak modasının önde gelen seçimleri olacaktır. Her zaman ve her şey olmamak şartıyla içteki bazı şeylere dışarı vurabilir. Bunu iç çamaşırını hatırlatan üstlüklerde görebiliyoruz moda dilinde.

5-İnce Görünümlü Pantolon Dönemi

Önceki sezonlarda moda olmak için sıra bekleyen havuç gibi ince model pantolonlar bu sene ilkbahar kıyafet modasında piyasaya çıkıyor. İnce görünüm verecek bel şekli ve uzun bir bacaklı bir vücut giyimi görmeyi arzulayanlar kaçırmadan giymelidir hemen.

6-Omuzun Tekini Gösteren Buluz veya Tişört Modelleri

Açıkta kalacak bölge bu baharda omuz kısmının birisi olacak şekildeki modelli üst kıyafetlerdir. Tek omuzun açık olması tekrardan moda olacaktır. Salaş ve bol bulüzleri yine çok kişide görmeye hazır mısınız?

7-Gömlekdesenli Kare Kumaş Kullanımı

Etekte, pantolonda ya da cekette hatta elbisede bile bu desen kumaş kullanımının size bahar modasını müjdelediğini duyar gibiyim. Fark etmez. Bu desende kumaşlar moda terimi olarak pötikare şeklinde biliniyor.

8-Tek Parçalı Elbise Giyimi

tek parça elbise

Oldukça rahatlık edilebilecek bir seçim yapmak demek olan ve moda bir giyim tarzıdır. Alışınca çok sık tercihiniz elbise olmaya başladığını fark edersiniz. Elbise seçerken kumaşın deseni, desensizi, sadesi, renkli, çeşitli modelde ve mutlaka bol kol şeklinde elbise modelleri bu sezonun en rahat ettirenlerinin başında yer alıyor.

9-Süslü Hareketli Rüzgârı Esiyor

Hareketli vermek için uç kısımları şekillendirilmiş etek ve elbiselerin kızlara enerji patlaması yaptıracağını sokaktaki güneşli günlerde gözlemleyebileceksiniz. Güzelliklerle dolu bir baharda, güzel giyinerek mutlu olmanız dileklerimle.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bahar sokak modası 2017 Bahar Sokak Modası için yorumda bulun

    2017 Bahar Sokak Modası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2017 Bahar Sokak Modası için ilk yorumu yapabilirsin.